Wystartowały szczepienia

Od 15 stycznia  możliwa jest rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Kto może się zarejestrować? Kiedy ruszą szczepienia? Gdzie znajduje się najbliższy punkt? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższym artykule.

Kto i od kiedy może się zarejestrować?

  • Od 15 stycznia 2021 r. mogą się zarejestrować osoby, które skończyły 80 lat.
  • Od 22 stycznia 2021 r. mogą się zarejestrować osoby, które skończyły 70 lat.
  • Osoby spełniające powyższe kryteria wiekowe mają 3 możliwości zapisu na szczepienie:
  • Skorzystanie z całodobowej, bezpłatnej infolinii 989 – Wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.
  • Elektroniczna rejestracja poprzez stronę internetową pacjent.gov.pl – W tym przypadku konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Osoby, które go nie posiadają, powinny skontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia (tel. 989), bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.
  • https://www.youtube.com/embed/1Xv61tNYltM Bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień – Mapa i dane kontaktowe wszystkich punktów szczepień dostępne są na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

Kiedy ruszą szczepienia?

Szczepienia dla osób spełniających powyższe kryteria wiekowe rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Kiedy ruszy rejestracja dla osób w wieku 18-69 lat?

Obecnie nie ma takiej możliwości. Osoby w tym przedziale wiekowym od 15 stycznia mogą jedynie zgłosić chęć szczepienia, co nie jest jednoznaczne z rejestracją. Więcej informacji na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *