Albicla.com, nowy, prawicowy serwis społecznościowy i jego falstart…

Od jakiegoś czasu, a praktycznie od chwili zablokowania D. Trumpa przez Twittera i Facebooka Tomasz Sakiewicz  zaczął się odgrażać, że powstanie nowy, prawicowy, porządny portal społecznościowy, który będzie alternatywą i konkurencją do wyżej wspomnianych. Sakiewicz twierdził, że nie będzie tam cenzury, ale regulamin nowo powstałego portalu mówi wręcz coś innego. Jest po prostu ściągnięty żywcem z Facebooka.

Powstanie serwisu Albicla.com, bo taka jest jego nazwa rozpoczęło się totalną klapą.

Potencjalni użytkownicy skarżyli się na to, że nie mogą się zarejestrować. Ludzie pisali, że czekali godzinami na link weryfikacyjny. Jak już wspomniałem fragmenty regulaminu Albicla wprost skopiowała łącznie z linkami z Facebooka.

Poza tym baza użytkowników sporządzona jest w sposób amatorski. Okazało się min., że z Albicli można było bez większych problemów pobrać plik z danymi konfiguracyjnymi serwisu zawierający hasła i loginy użytkowników. To już lekka przesada, bo nie jet to już takie śmieszne.

Wg tego co zrozumiałem zablokowanie konta D. Trumpa na Twitterze  było jak najbardziej usprawiedliwionym posunięciem w obliczu wydarzeń, które oglądaliśmy na Kapitolu.  A może portal Albicla.com ma za zadanie służyć prawicowcom do wzajemnego schlebiania sobie?

Na razie jednak i Twitter i Facebook mogą spać spokojnie, bowiem przed „specjalistami” z Albicli jeszcze dużo pracy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *