Z aparatem po Rumi

Wystawa w Centrum Handlowym Port Rumia

Fotografia to moja największa pasja. W plenerze zapominam o całym świecie. Dzięki fotografii poznałem wiele ciekawych miejsc i tajemniczych zakątków. Sprawia mi to przyjemność i spora satysfakcję, szczególnie wtedy, kiedy patrzę przez obiektyw. Dzięki takiemu spojrzeniu widzę rzeczy, na które zabiegani ludzie często nie zwracają uwagi.

Dzisiaj rano, 20 stycznia 2021 r w drodze po zakupy w „Centrum Handlowym Port Rumia” w Rumi trafiłem na powstającą wystawę  fotograficzną. To nie żaden wernisaż znanych artystów, tylko zdjęcia członków facebookowej grupy ,,Z aparatem po Rumi”. Nawet nie wiedziałem, że taka istnieje. Natychmiast więc naprawiłem swój błąd i stałem się jej członkiem. To mój lokalnie patriotyczny obowiązek.

Organizatorem wystawy jest Urząd Miasta Rumia. Wybrane zdjęcia to różnorodność tematyki. Zgodnie jednak z zasadami ich wspólnym mianownikiem jest miasto Rumia. Na zaprezentowanych fotografiach widać życie miasta, okoliczną faunę i florę, a nawet rumską społeczność.

Wystawa w Centrum Handlowym Port Rumia

Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, tym bardziej że zorganizowana w miejscu, gdzie ludzie robią codzienne zakupy. Dzięki temu na pewno  dla części z nich będzie ona chociaż na chwilę powodem przeniesienia się w magiczny świat obrazu. A może część z nich zainspiruje do tworzenie czegoś innego niż fotografie swoich bliskich na tle znanych miejsc. Wszak fotograf wypowiada się właśnie przez swoje obrazy.

Inicjatywa ciekawa bo miejscem nie jest galeria sztuki tylko galeria handlowa. A to z kolei powoduje wyjście ze sztuką w codzienność.

Dowiedziałem się od Pani, która była tam z ramienia organizatora, że nie jest to pierwsza wystawa prac członków grupy ,,Z aparatem po Rumi”. Poprzednia była zorganizowana w Parku Starowiejskim w Rumi w lecie.

Gratuluję pomysłu, tak trzymajcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *