Galerie handlowe znowu otwarte, ale częściowo…

Galerie handlowe znowu otwarte, ale częściowo…

Trochę pochodziłem dziś po galeriach handlowych w Rumi. Wydaje mi się, że ruch jest dużo mniejszy, jak przed ograniczeniami. Myślę jednak, że czas przedświąteczny jest tym czynnikiem, który pomoże w zwiększeniu absencji klientów. Chociaż ograniczenia nie będą temu sprzyjać.

Z ostatniego komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że:

Zostaje ograniczone funkcjonowanie galerii handlowych i parków handlowych. Otwarte pozostają tylko niektóre punkty usługowe, które mają istotne znaczenia dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:

  • 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
  • 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

Uwaga! Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte zostaną galerie handlowe i parki handlowe. Wyjątek stanowi działalność sal zabaw, których funkcjonowanie zostaje zawieszone.

Obowiązuje do: 27 grudnia 2020 r.

W maju, po zniesieniu ograniczeń zauważalny był spadek ilości klientów o połowę w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Ograniczenia spowodują również upadek wielu działalności w tym branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i wielu innych. Jak ma sobie np. poradzić fotograf w sytuacji, kiedy wszelkie imprezy w tym wesela są zabronione?

Nie wiem czy coś pomoże szumnie zapowiadana pomoc rządu. Mając na uwadze działania po okresie wiosennym, raczej więcej w tym propagandy, jak pomocy. No i jeszcze w imię rozgrywek politycznych w PIS stracimy dotacje z UE.

Nie będzie za ciekawie, nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *