Repolonizacja mediów regionalnych…

Stało się. Zapowiadana przez PIS repolonizacja mediów staje się faktem. Orlen kupił  wydawnictwo Polska Press, stając się właścicielem 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych, blisko 120 tygodników lokalnych oraz 500 serwisów internetowych.

Nie jest żadną tajemnicą, że ORLEN kontrolowany jest przez PIS. Wniosek? To może być ograniczenie niezależności mediów, jak to się stało w Rosji czy na Węgrzech. Znając te zasady niewykluczone, a wręcz pewne jest rozpoczęcie łamania kręgosłupów dziennikarzy regionalnych. A widząc system propagandy w TVP wiemy już wszystko.

Ludzie w lokalnej prasie czy na lokalnych portalach znajdowali to, co ich najbardziej interesowało. Czyli najświeższe informacje z regionu i to, że są bez przekłamań było dla nich najważniejsze. Teraz będą czytać o przewodniej roli nieomylnej partii PIS. Widząc jak spadła oglądalność telewizji tzw. publicznej nie chce się wierzyć w to, że będzie to klucz do sukcesu koncernu paliwowego.

Spotkałem się już z określeniem „PIS PRESS”. I to chyba słuszne określenie. Wkrótce tempa propaganda na wzór TVP zacznie się sączyć w regionach. Bo wódz myśli dość prosto.  Wtłoczymy ludziom odpowiedni przekaz i wygramy wybory samorządowe.

Oficjalny komunikat Orlenu brzmi tak:

„PKN Orlen, zgodnie ze strategią do 2030 r., będzie rozwijał sprzedaż detaliczną poprzez rozwój nowoczesnych kanałów komunikacji, ekspansję sieci punktów odbioru paczek, digitalizację formatów sprzedaży oraz budowę platformy e-commerce w oparciu o sieć RUCH. Pozyskanie Polska Press wpisuje się w założenia tej strategii w szczególności w zakresie budowy zintegrowanej platformy usług cyfrowych w oparciu o bazę klientów.”

Nic nie pomogą powyższe zabiegi marketingowe kiedy treść publikacji  będzie pusta związana tylko i wyłącznie z wychwalaniem sukcesów partii PIS.

Dlatego postanowiłem chociaż w minimalnej wielkości przyczynić się do przekazywania prawdy.  Na tyle, na ile będę mógł. Zarzuciłem ten portal jakiś czas temu, ale obecnie postanowiłem go reaktywować. I z konieczności dojdą tu informacje, które będą wyprostowaniem oficjalnego przekazu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *