Robi się ciepło…

W tle bieżących wydarzeń, „sukcesy naszej reprezentacji piłkarskiej, wybory RPO, czy cyberataki na rząd i innych polityków na co dzień czujemy, że jest coraz cieplej. Cieplej, a nawet gorąco.

Wczoraj mieliśmy tego przedsmak, a dzisiaj w sobotę żar się leje z nieba, a to dopiero rano. Jest gorąco i bezchmurnie. Dopiero na godziny popołudniowe synoptycy przewiduję pojawienie się w niektórych regionach chmur. Na południowym wschodzie i krańcach zachodnich niewykluczone są nieliczne, przelotne opady deszczu i burze. Towarzyszyć im mogą grad, silny wiatr, w porywach do 75 km/h i intensywne opady deszczu o wysokości 15 mm.

Temperatury w najbliższych dniach mają dochodzić do 36 st C. Biometr w całym kraju niekorzystny, rano i wieczorem także neutralny. Wszystko przez upał, który spowoduje, iż odczuwać będziemy gorąco, a w rejonach występowania opadów i rozwoju zachmurzenia będzie także parno, co dodatkowo zwiększy temperaturę odczuwalną.v

Z czym więc musimy w najbliższym czasie się liczyć? Upały, burze i nawałnice. To co nas może czekać.

Jeszcze nie zaczęły się wakacje, a lato w pełni. Kto więc musi, niech się chroni w cieniu i dużo pije. Kto lubi, niech korzysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *