Nie żyje dziennikarz TVP3 Gdańsk – Piotr Świąc

fot.: Artur Andrzej

W piątek krótko po godz. 22.20 na drodze krajowej nr 20 we wsi Borcz (powiat kartuski) na odcinku między Żukowem a Kościerzyną czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdami zginęli na miejscu. Zespół ratownictwa medycznego po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdził brak czynności życiowych u obu kierowców. Jednym z nich był znany dziennikarz i prezenter TVP Piotr Świąc. 

Ukończył studia na Wydziale Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Odbył szkolenia i staże zagraniczne, m.in. w Niemczech (Radio Bremen). Był prowadzącym Wiadomości w TVP1 oraz gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. W latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy: Panorama, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze).

Piotr Świąc został wyróżniony nagrodami środowiska dziennikarskiego na Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych TVP. Otrzymał również m.in. nagrodę „Ostrego Pióra”, przyznawaną przez Business Centre Club.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *