Nie żyje dziennikarz TVP3 Gdańsk – Piotr Świąc

fot.: Artur Andrzej

W piątek krótko po godz. 22.20 na drodze krajowej nr 20 we wsi Borcz (powiat kartuski) na odcinku między Żukowem a Kościerzyną czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdami zginęli na miejscu. Zespół ratownictwa medycznego po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdził brak czynności życiowych u obu kierowców. Jednym z nich był znany dziennikarz i prezenter TVP Piotr Świąc. 

Ukończył studia na Wydziale Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Odbył szkolenia i staże zagraniczne, m.in. w Niemczech (Radio Bremen). Był prowadzącym Wiadomości w TVP1 oraz gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. W latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy: Panorama, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze).

Piotr Świąc został wyróżniony nagrodami środowiska dziennikarskiego na Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych TVP. Otrzymał również m.in. nagrodę „Ostrego Pióra”, przyznawaną przez Business Centre Club.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *