29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku po raz 29 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  W dzisiejszą niedzielę odbywa się finał. Wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie będą zbierać datki na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy.

Centrum tego orkiestrowego świata znajdzie się  w samym sercu Warszawy, skąd prowadzona będzie transmisja telewizyjna.

Na stronie WOŚP możemy przeczytać, że studio zostanie zorganizowane tak, jak zrobiła to Telewizja Polska organizując zabawę sylwestrową, ale bez wynajętych statystów. Jak zapewniają organizatorzy, zrobią to z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, mając na względzie  ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na festiwalu Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) i szkolenia od ponad 20 lat w udzielaniu pierwszej pomocy Pokojowy Patrol!

WOŚP od 29 lat łączy Polaków bez względu na ich przekonania i poglądy. Wyjątek stanowi z sobie tylko znanych powodów kierownictwo PIS, chociaż większość członków i sympatyków tej partii gra z WOŚP wbrew woli tych, którzy starają się nas podzielić. Do końca widać nie zupełnie im się to udaje. Są sprawy, które zawsze będą ponad podziałami.

W tym roku  z powodu pandemii  nie odbędą się imprezy plenerowe. Będzie natomiast wiele rożnych inicjatyw lokalnych jak np.  zimowy spływ kajakowy w Kajaczkowie w Kiełpinie, który odbył się wczoraj. Wzięło w nim udział aż 85 osób, a tym samym do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło co najmniej 3.825 zł.

Pomimo tego, że wiele działań przeniosło się do Internetu, nie oznacza, że orkiestra nie będzie widoczna na ulicach. Wszystko za sprawą wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze do puszek, a w zamian rozdają WOŚP-owe serca.

Pomagają też restauratorzy, sportowcy i wszyscy, którzy maja chociaż niewielka możliwość. W regionie organizowane są liczne licytacje lokalnych sztabów. Wiele imprez odbędzie się on-line.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *