Nowa fontanna powstanie w Pucku

źródło: FB/Hanna Pruchniewska

Duży mróz i mnóstwo śniegu, a potem nagle ocieplenie. Z zapowiedzi synoptyków wynikało, że zima tak szybko nie odpuści. Prognozy się jednak nie sprawdziły i mamy przedwiośnie.

Władze straszą trzecią fala pandemii. Coraz trudniej jest tak żyć. W leczeniu innych schorzeń zastój, słychać tylko o covid. Restauracje i puby nieczynne, zakłady pracy ograniczają możliwości produkcyjne, ludzie tracą pracę i możliwość zarobku. Jednak rząd jest pełen optymizmu i twierdzi, że tak dobrze jak teraz nigdy nie było. Podobno uszczelnili VAT, ale efekty minimalne, żeby nie powiedzieć – żadne. Za to walka na górze o stołki ma się dobrze.

I pomimo wielkich wysiłków partii rządzącej na scentralizowanie władzy, samorządy robią swoje. To najlepszy dowód na to, że my na dole najlepiej potrafimy zagospodarować środki, ponieważ wiemy co nam jest najbardziej potrzebne.

W naszym regionie rodzą się pomysły na nowe inwestycje W Parku Kaszubskim w pobliżu pomnika Antoniego Abrahama powstanie fontanna nawiązująca tematycznie do tego miejsca – poinformowała na FB Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Co tu będzie? Fontanna będzie
W Parku Kaszubskim w pobliżu pomnika Antoniego Abrahama powstanie fontanna nawiązująca tematycznie do tego miejsca. Będzie to taka trwała, praktyczna i miła dla nas wszystkich pamiątka po XXII Zjeździe Kaszubów. Bo ta i inne informacje pojawią się tutaj. Nie chcę zdradzać na razie za dużo szczegółów /lubimy niespodzianki prawda?/ , ale jestem pewna, że się Państwu i fontanna, i zagospodarowanie wokół spodobają.
Pojawią się napisy po polsku, po kaszubsku i w języku Braille’a , piękne szklane ozdoby z elementami haftu kaszubskiego typowego dla szkoły puckiej oraz przebudujemy w pewnym zakresie przejścia po „kocich łbach” na bardziej przyjazne dla wózków, osób starszych i niepełnosprawnych oraz wszystkich, którym niekoniecznie pasują – pisze na FB Hanna Pruchniewska.

Czekamy do lata…

REKLAMA

https://fotografie24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *