Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kraków – W dniu dzisiejszym o godz. 11:00 odbędą się uroczystości pogrzebowe byłego metropolity krakowskiego kardynała. Franciszka Macharskiego. Swój udział w nich zapowiedział Prezydent, Premier, politycy i przedstawiciele wielu innych środowisk.

Warszawa – PIS przygotowuje projekt ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego mający zmniejszyć przywileje sędziów trybunału poprzez m.in. pozbawienie ich wynagrodzenia po przejściu w stan spoczynku.

Warszawa – Platforma Obywatelska domaga się wszczęcia przez prokuraturę postępowania w sprawie nacisku na szefa Rady Mediów Narodowych, którego miał dokonać prezes PiS Jarosław Kaczyński - poinformował poseł PO Arkadiusz Marchewka. Sprawa ma związek z decyzją o odwołaniu ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz powierzeniu mu tej funkcji do czasu wyboru nowego prezesa.

Warszawa – Prezes Trybunału Konstytucyjnego A. Rzepliński zarzucił kłamstwo marszałkowi senatu St. Karczewskiemu z związku z jego wypowiedzią o zmowie polityków PO z prezesem Rzeplińskim.

Łeba – Jak informuje „Dziennik Bałtycki” w wodzie koło hotelu Neptun w Łebie znaleziono ciało młodego mężczyzny. Gazeta wskazuje, że to prawdopodobnie poszukiwany od kilku dni 25-latek z Sochaczewa.

Poznań – Policja odzyskała 80 obrazów, szkiców i grafik skradzionych lub wyłudzonych z mieszkania kolekcjonera. W związku ze sprawą zatrzymano osiem podejrzanych osób. Do tej pory do aresztu trafiły trzy osoby. Grozi im do 10 lat więzienia.

Opublikowano: 05 sierpień 2016
Odsłony: 537

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zakończyła się pięciodniowa pielgrzymka do Polski Ojca Świętego Franciszka. Papież przyjechał do nas głównie na Swiatowe Dni Młodzieży, które odbywały się pod hasłem:

"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

Ojciec Święty odprawił mszę na Jasnej Górze czcząc w ten sposób 1050 rocznicę chrztu Polski, modlił się na terenie b. niemieckiego obozu Auschwitz i odwiedził chore dzieci w krakowskim szpitalu.

Było też spotkanie z młodzieżą, droga krzyżowa i rozmowa z Episkopatem

Słowa i nauki, które wypowiedział wywołały duże emocje i ogromne wzruszenie.

Ktoś zauważył: Papież ma znudzoną minę podczas rozmowy z politykami, jest wesoły w rozmowie z młodzieżą i bardzo poważny podczas modlitwy...

Opublikowano: 31 lipiec 2016
Odsłony: 505

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Papież Franciszek mówił między innymi o uchodźcach podczas czwartkowego spotkania z pielgrzymami na krakowskich Błoniach:

- Serce miłosierne jest zdolne do czułości i współczucia, potrafi dzielić swój chleb z głodnym, otwiera się, aby przyjmować uchodźców i imigrantów.
- Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu. Solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary – apelował.

Premier rządu RP:

jeżeli Ojciec Święty mówi "przyjmujcie uchodźców", to on nam daje możliwość przyjęcia drogi, którą to się będzie odbywało

- Zaangażowaliśmy się we wszystkie projekty, które zaproponowała Unia Europejska, żeby tym ludziom pomóc. Zaangażowaliśmy się w porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Turcją…
- Nasz kraj przyjmuje obywateli Ukrainy, którzy do nas przyjeżdżają. - Nigdy nie podejmę takich decyzji, które narażą bezpieczeństwo polskich obywateli…

Opublikowano: 31 lipiec 2016
Odsłony: 1660

Formularz logowania

Do góry